Aptaujas metodoloģija

Aptauja “TOP darba devējs” 2018 norisināsies no 2018. gada 18. decembra līdz 2019. gada 27. janvārim portālā www.topdarbadevejs.lv.

Aptaujā tiek izmantota kvantitatīvā pētniecības metode – interneta aptauja, kas sagatavota latviešu, krievu un angļu valodā.

Aptaujas galvenais mērķis ir noskaidrot 2018. gada iekārojamāko un populārāko Latvijas darba devēju, pie kura visvairāk darbinieku vēlētos strādāt. Tāpat arī noskaidrot biznesa sektora līderus, populārākos un visaugstāk novērtētākos darba devējus reģionos.

Aptaujā “TOP darba devējs 2018” respondenti tiek aicināti norādīt to darba devēju, kas pirmais nāk prātā jeb top-of-mind kā labākais darba devējs. Atbilstoši iegūtajam balsu skaitam tiks sadalītas darba devēju vietas TOP 50 sarakstā. Aptaujā šīs kategorijas jautājums ikvienam respondentam ir obligāti aizpildāms.

Papildus respondentiem tiks uzdoti izvēles jautājumi par darba devējiem konkrētos sektoros – ražošana, IT un telekomunikācijas, finanses, tirdzniecība, transports un loģistika, kā arī sabiedriskā ēdināšana. Tāpat arī ir TOPs reģionu skatījumā, izdalot labākos darba devējus Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē. Aptaujā šie kategoriju jautājumi katram respondentam ir pēc izvēles, par kuriem biznesa sektoru un reģionu darba devējiem vēlas nobalsot.

Latvijas labāko darba devēju TOP 50 sarakstā iespējams iekļūt ikvienam uzņēmumam neatkarīgi no pārstāvētās nozares, darbinieku skaita vai citiem kritērijiem, pats svarīgākais ir top-of-mind princips un iegūto balsu skaits.

Respondentiem atbildot uz jautājumiem par konkrētiem sektoriem un reģioniem, tiks piedāvāta iespējamā izvēle, kā arī iespēja norādīt savu atbilžu variantu, ja uzņēmums nav iekļauts starp anketā piedāvātajiem variantiem. Uzņēmumi, kuri tika iekļauti piedāvātajos atbilžu variantos, tika atlasīti pēc šādiem kritērijiem:

  • lielākie uzņēmumi pēc neto apgrozījuma 2017. gadā (TOP 500)* un vismaz 50 darbiniekiem;
  • pamatdarbības atbilstība vienam no sešiem sektoriem, kuros tiek veikta aptauja, vai reģionam*;
  • uzņēmumi, kuri bijuši 2018. gada aptaujā “TOP darba devējs” katras kategorijas pirmajā pieciniekā.

Uzņēmumam jāatbilst vismaz diviem no šiem kritērijiem.

Tādējādi tiks noskaidroti arī TOP darba devēji atsevišķos biznesa sektoros un reģionos.

* avots www.firmas.lv