Aptaujas metodoloģija

Aptauja “TOP darba devējs” 2019 norisināsies no 2019. gada 2. decembra līdz 2020. gada 26. janvārim portālā www.topdarbadevejs.lv.

Aptaujā tiek izmantota kvantitatīvā pētniecības metode – interneta aptauja, kas sagatavota latviešu, krievu un angļu valodā.

Aptaujas galvenais mērķis ir noskaidrot 2019. gada iekārojamāko un populārāko Latvijas darba devēju, pie kura visvairāk darbinieku vēlētos strādāt. Tāpat arī noskaidrot biznesa sektora līderus, populārākos un visaugstāk novērtētākos darba devējus reģionos.

Aptaujā “TOP darba devējs 2019” respondenti tiek aicināti norādīt to darba devēju, kas pirmais nāk prātā jeb top-of-mind kā labākais darba devējs. Atbilstoši iegūtajam balsu skaitam tiks sadalītas darba devēju vietas TOP 50 sarakstā. Aptaujā šīs kategorijas jautājums ikvienam respondentam ir obligāti aizpildāms.

Papildus respondentiem tiks uzdoti izvēles jautājumi par darba devējiem konkrētos sektoros – ražošana, IT un telekomunikācijas, finanses, tirdzniecība, transports un loģistika, kā arī sabiedriskā ēdināšana. Tāpat arī ir TOPs reģionu skatījumā, izdalot labākos darba devējus Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē. Aptaujā šie kategoriju jautājumi katram respondentam ir pēc izvēles, par kuriem biznesa sektoru un reģionu darba devējiem vēlas nobalsot.

Latvijas labāko darba devēju TOP 50 sarakstā iespējams iekļūt ikvienam uzņēmumam neatkarīgi no pārstāvētās nozares, darbinieku skaita vai citiem kritērijiem, pats svarīgākais ir top-of-mind princips un iegūto balsu skaits.

Respondentiem atbildot uz jautājumiem par konkrētiem sektoriem un reģioniem, tiek piedāvāta iespējamā izvēle, kā arī iespēja norādīt savu atbilžu variantu, ja uzņēmums nav iekļauts starp anketā piedāvātajiem variantiem. Uzņēmumi, kuri tiek iekļauti piedāvātajos atbilžu variantos, tiek atlasīti pēc šādiem kritērijiem:

  • lielākie uzņēmumi pēc neto apgrozījuma 2018. gadā (TOP 500)* un vismaz 50 darbiniekiem;
  • pamatdarbības atbilstība vienam no sešiem sektoriem, kuros tiek veikta aptauja, vai reģionam*;
  • uzņēmumi, kuri bijuši aptaujā “TOP darba devējs 2018” katras kategorijas pirmajā pieciniekā.

Uzņēmumam jāatbilst vismaz diviem no šiem kritērijiem.

Tādējādi tiks noskaidroti arī TOP darba devēji atsevišķos biznesa sektoros un reģionos.

* avots www.firmas.lv