TOP darba devējs 2018 tops

Aptaujas rezultāti liecina, ka joprojām lielākajai daļai darba ņēmēju iekārotākais darba devējs ir viņu pašreizējā vai bijusī darbavieta. Tas ir likumsakarīgi, jo uzņēmumi arvien lielāku uzmanību pievērš pozitīvas pieredzes veidošanai ar saviem esošajiem darbiniekiem, tādējādi attīstot arī savu darba devēja tēlu. Aptaujas rezultāti apliecina, ka šie centieni tiek novērtēti. Savukārt pozitīva pieredze kā kandidātiem uz uzņēmuma izsludinātu vakanci, labas atsauksmes par darba devēju no draugiem un paziņām, profesionāla un izsmeļoša uzņēmuma mājaslapas karjeras sadaļa, mūsdienīgi darba sludinājumi, radošas personāla atlases kampaņas un citi darba devēja tēla ārējie faktori, piesaista tos darba ņēmējus, kas nav vēl strādājuši pie sava iekārotākā darba devēja.
Darba ņēmēju galvenā motivācija strādāšanai pie sava iekārotākā darba devēja nemainīgi ir motivējoša darba samaksa, savukārt tādi motivatori kā vadības stils, iekšējā vide un kolēģi, karjeras izaugsmes iespējas, uzņēmuma atpazīstamība un reputācija kļūst aizvien nozīmīgāki. Motivatori mainās, gan skatoties paaudžu šķērsgriezumā, gan arī atkarībā no ieņemamā amata līmeņa, gan arī nodarbinātības statusa.

Aivis Brodiņš, CV-Online Latvia vadītājs

TOP darba devējs – Pirmais, kas nāk prātā

Labāko darba devēju TOP 50

Par Latvijas labāko darbavietu galvenajā topa kategorijā TOP darba devējs 2018 (pēc top-of-mind) tika atzīta AS “Swedbank”,  kuru spontāni kā pirmo iekārojamāko darba devēju minēja vairāk nekā 9% no visiem aptaujas respondentiem.

Vieta Nosaukums Nozare Izmaiņas pret iepriekšējo topu
1.
Swedbank AS Banku darbība ---
2.
SEB banka AS Banku darbība +7

TOP darba devējs - Gada izaugsme

Vieta Nosaukums Nozare Kāpums topā

TOP darba devējs - Tirdzniecība

Vieta Nosaukums Nozare Izmaiņas pret iepriekšējo topu

Tabulas paskaidrojošie teksti: N - nemainīga pozīcija, J - jaunums topā, A - atgriešanās topā

Aptaujas dati

Apbalvošanas ceremonijas video ieraksts